O co vlastně kráčí?

Autor: Petr Žák Přidáno: 30.07.2014


Já svět vnímám jako místo nekonečných možností. A zastávám názor, že je škoda se na něj dívat pouze z jednoho úhlu. Můžeme udělat úkrok stranou, a to několikrát, můžeme se povznést a na svět nahlížet z ptačí perspektivy, nebo jako krtek ze země, velryba z hlubin oceánu nebo z pohledu planktonu, kterým se velryba živí. Pokaždé uvidíme svět jinýma očima, pokud je to možné, nebo jej budeme vnímat ostatními smysly. Ale pokaždé bude moci vychutnávat krásy kolem sebe a svět bude jeden velký zázrak.

Na rozdíl od kolegů kamarádů zmíněných výše, máme jednu významnou schopnost navíc – a sice myšlení.

A takové myšlení je ošemetná věc. Někdy vám může pořádně zamotat hlavu. A jak se říká „někdy raději nevědět…“. Ale nebylo by v tom našem životě tak nějak prázdno? Pouhé proplutí životem a na smrtelné posteli tabula rasa?

Out of box je určen všem, kteří chtějí o světě přemýšlet a v žádném případě není jejich mottem tabula rasa, ani věty jako to nejde… to je těžké… a to stačí…

Člověk má dar tvorby, může tvořit a vymýšlet nové a nové. A tvorba je vědomí řádu. V myšlení out of box nejde o rušení řádu a pravidel, ale o jejich rozšíření, o další a další možnosti. O uvědomění si (vlastních) hodnot a o neustálou práci a vývoj. To vše se neobejde bez respektu vůči sobě samému a ostatním. Jde o způsob zpracování informací. Jde o to, pohnout se ze současného místa a udělat úkrok stranou.

Cesta out of box není pohodlná, jde o vystoupení ze své komfortní zóny. Je to otázka volby.

Chcete vystoupit? Račte dál…

co je tu ještě zajímavého: