3 kletby co zabíjejí kreativitu

Autor: Petr Žák Přidáno: 06.10.2014


Slovo staví katedrály. Slovo hladí po duši. Slovo zabíjí

Pro život OUT-OF-BOX jsou vražedné tři výrazy. Jejich dopad je silnější než kletby Cruciatus, Imperius a Adava Kedavra dohromady.

Pokud zůstanou ve vašem slovníku, tak se o cestu z krabice ani nepokoušejte. Zůstaňte ve svém lepenkovém matrixu a čtěte si bajku o lišce a hroznech.

 

To je těžký

Kletba, která buduje překážky dřív, než se samy od sebe objeví. Překážky jsou to, co vidíme, když odvrátíme zrak od svého cíle. Kdyby byl život „jednoduchej“, nebyl by k žití. Jen malost se rodí lehce.  A jak praví básník Vladimír Holan: „Lehká jsou jen hovna“

 

To nejde

Kletba silnější a provokativnější. Je projevem zbabělosti a lenosti. „To nejde“ je hlasem no-manů, škarohlídů a předstíračů práce. Těch, kteří nezkoušejí, ale provádějí. Těch, kteří nechtějí. "To nejde" je hymnou komfortní zóny.

 

To stačí

Kletba nejděsivější ze všech. O to více, že z vysněného cíle činí směšného trpaslíka jen proto, abychom byly uspokojeni. Pronesl snad tuto kletbu Neil Armstrong před přistáním? Jen si to představte: Už jsme skoro u Měsíce, to by jim v Houstonu mohlo stačit…“ A kdyby si tuto kletbu řekl Edison po devítistém sedmdesátém neúspěšném pokusu, stále svítíme loučemi a petrolejkou.

 

Ať děláte cokoli, pronesete-li jednu z těchto kleteb, hoďte ručník do ringu, dokud je ještě čas.

co je tu ještě zajímavého: